#Будівництво заміського будинку. Як вибрати ділянку.

Частина І. Як вибрати ділянку?

Після тривалої перерви я знову готовий поділитись напрацьованим за останні роки досвідом.
В цій серії статей піде мова про будівництво невеликого заміського будинку. Насамперед, хочу розповісти про самі початки, перші важливі і правильні кроки, які повинна зробити людина, що планує почати будівництво заміського будинку. Інформація буде також актуальна для тих, хто планує будувати приватний будинок в межах міста!
Отже – ділянка!
Є декілька аспектів на яких хочу закцентувати:

Географічний

Розташування ділянки відносно адміністративних центрів, центрів зосередження компаній, що надають будівельні послуги. Чим далі від міста тим більше зростатиме вартість доставки будматеріалів і до вартості будівельних робіт додадуться транспорті витрати.
Розташування ділянки відносно сторін світу.
Планування будинку буде сильно залежати від орієнтації ділянки в напрямку північ-південь.
Важливо також, з якого боку у вас буде вулиця (під’їзд), з якого боку сусіди (споруди або високі дерева, що можуть затіняти ваші вікна або перешкоджати огляду)

Геологічний

Перед купівлею ділянки наполегливо рекомендую провести Геологічні Дослідження (Технічні висновки про інженерно-геологічні умови…) або, як мінімум Геологічну Довідку. Щоб мати інформацію про грунти в місці будівництва, яка їхня несуча здатність і чи є грунтові води.
Наявність останніх на невеликій глибині відносно поверхні грунту ускладнить виконання фундаменту, позбавить вас можливості влаштування підвалу і септику. Замість септика прийдеться виконати очисну споруду, що суттєво дорожче.

Септик передбачає доочищення стоків в грунті, після осідання твердих частин в споруді септика, а очисні споруди є герметичною ємністю де відбувається біологічна очистка стічних вод. Після очистки, очищену технічну воду скидають в канаву, потік, на поля фільтації або викачують і вивозять.

Є простий “народний” метод випробувати грунт на наявність грунтових вод і здатність грунту “засвоювати” дощову воду. Для цього необхідно викопати яму в самому найнижчому місці ділянки (або в місці теоретичного будівництва) глибиною 1,0-1,5м. Після рясного дощу чи зливи, поспостерігати, чи просочується вода крізь грунт чи тривалий час залишається в ямі. Якщо вода тривалий час (декілька днів і довше) не зникає – це свідчить про підвищений рівень грунтових вод.

Яма глибиною близько 90см, викопана перед дощем. Після негоди, на 2-3день, вода повністю зникла, залишивши тільки зволожений грунт на дні. Грунтових вод немає, що згодом підтвердила Геологічна довідка.

Інженерний

Дуже важливо заздалегідь подумати про інженерні мережі. Якщо свердловину на воду і автономну каналізацію можна вирішити самостійно без особливих труднощів, то електрика і газопостачання можуть стати великою проблемою і суттєвою статтею витрат, якщо ваша ділянка розташована далеко від точки підключення. Найкращий варіант – наявні інженерні мережі: водогін, централізована каналізація, газ.
Якщо на ділянці або поблизу є інженерні мережі (в тому числі ЛЕП), необхідно обстежити їх і усвідомлювати, що є нормативні вимоги відступу від них до житлового будинку.
При наявності на ділянці фундаменту або його фрагментів, провести шурфування, визначити товщину і глибину закладання по кутах, вивчити якість бетону і придатність бетонної конструкції для використання.

Фундамент в землі. Перше обстеження.

Share:

Leave a Comment: