Ethno House

Етно стиль

Cучасний український етно-будинок

Черговий проект від АБ “ХІІ” в с.Шоломинь це інтуїтивна спроба інтегрувати в сучасному приватному будинку місцеві культурні символи та ознаки локальної архітектури, що в свою чергу дозволило легко вписати будинок у середовище, зберігаючи і підтримуючи контекст сформованого ландшафту та забудови долини поруч з ділянкою проектування.

Коли замовник дає архітектору широкі можливості для творчої реалізації – є велика спокуса спроектувати щось ультра сучасне і дороге, не схоже на масову архітектуру, щоб отримати в портфоліо об’єкт, яким можна було б вихвалятись перед колегами. В гонитві за “крутими” рішеннями можна загубити “ПРИЧИНУ”. “Причину” того: де? для кого? і навіщо? виконується даний проект і які наслідки реалізації проекту для його замовника і для людей, які будуть змушені (або будуть щасливі) жити у видозміненому середовищі.

Перше питання: “Як має виглядати будинок?” ми вирішили не особистими архітектурними вподобаннями чи вподобаннями замовника, а аналізом ландшафту, сформованої забудови долини. Ділянка проектування знаходиться на найвищій точні населеного пункту, звідки відкривається прекрасний вигляд на горбисту місцевість і хаотичну мозаїку скатних дахів будинків, переважно вкритих “сірим” металом (фальцеві покрівлі з оцинкованих металевих листів). Рішення щодо проектування будівлі з плоским дахом було відкинуто по причині того, що такий будинок виглядав би обосіблено і нехарактерно на фоні сформовано забудови. Натомість скатний дах був би звиклим та повторив би силует  горбистої місцевості. Невисокий кут даху додав би йому сучасності.

Протягом останніх років ми реалізували ряд проектів з шатровим дахом з невеликим кутом і такі будинки стали характерними для стилю нашої майстерні. Проте, сучасна інтернаціональна архітектура досить безлика, в тому розумінні, що не відображає особливості того місця, де вона розташована. Маючи бажання внести національні хвилі в штиль архітектурного глобалізму, в нашому проекті ми надихались не “картинками” з європейських та американських сайтів, а заглибились у власний світ спогадів та емоцій від мандрівок західною Україною.

Поділитися:

Залишити коментар: