Historical cities. Istambul. Blue Mosque

Найбільша мечеть Стамбула – “Блакитна Мечеть” (Blue Mosque)!
Одна з її характерних особливостей – шість мінаретів. Зазвичай їх чотири, а в малих мечетях дві або навіть одна. Про кількість мінаретів навіть склали легенду. Наче архітектор недочув чи неправильно зрозумів Султана. Як завжди в легендах – гра слів і все таке. Не дуже в це вірю, але як же така красуня і без легенди…
Заворожує масштаб мечеті, особливо коли потрапляєш всередину.
Назву славнозвісна мечеть отримала через використання в інтер’єрі багатого декору у вигляді оздоблення керамікою та розписами рослинного орнаменту, виконаних здебільшого, голубим і синім кольором. Як видно на фото цей орнамент усюди!!!
Крім грандіозного простору під куполом чарує філігранна робота тогочасних майстрів по каменю. Це особливо помітно на балконах мінаретів і капітелях колон внутрішнього дворика.
Колонада на фасадах нагадує середньовічну європейську архітектуру. Загалом вся композиція комплексу справляє романтичний, навіть казковий настрій.
Вражає і те що Голуба Мечеть стоїть навпроти Святої Софії. Коли стоїш на площі між цими спорудами, то здається, що вони змагаються між собою у поважності і красоті.
Мечеть продовжує жити своїм життям. Тобто в ній регулярно відбуваються богослужіння, а в перервах – туристи можуть втамувати свою спрагу до нового і надзвичайного.

Поділитися:

Залишити коментар: