Якщо ви не прихильник мінімалізму і естетика оголеної білої поверхні вам далека та незрозуміла, а руки збуджено тремтять при вигляді пензлів, валиків та відер з кольоровими фарбами – ця стаття для Вас.

Фарба
Найпростіший у застосуванні, відносно дешевий та ефектний засіб задля досягнення декоративної виразності інтер’єру – фарба.
Найбільш поширеним видом фарб,що  застосовується в інтер’єрних роботах є різноманітні вододисперсні фарби. Акрилові, латексні чи вапняні. Вапняні фарби вважаються найбільш екологічними.
Необхідного кольору фарби можна досягнути змішуючи міксером білу фарбу з відповідною кількістю барвника певного кольору. При цьому барвник додається поступово до отримання необхідного відтінку. В даному випадку необхідно відразу змішувати достатню кількість фарби,адже якщо її не вистачить для покриття поверхні в два-три шари, вдруге досягти такої ж консистенції (відтінку) практично неможливо. Це негативно позначиться на результаті у вигляді помітних плям.
Найоптимальніший варіант – обирати колір фарби згідно колірників (каталогу кольорів). На сьогоднішній день на ринку представлені якісні фарби як іноземних так і вітчизняних виробників. 
Замовивши необхідну кількість фарби відповідного кольору згідно каталогу ви завжди зможете дозамовити фарбу саме того відтінку за тим же каталогом. Достатньо записати код кольору. Підбір фарб за каталогом необхідно здійснювати при денному освітленні, щоб оцінити їх реальний колір.
При нанесенні фарби на поверхню стіни часто виявляється, що відтінок в каталозі сприймався зовсім по-іншому і виникає бажання перефарбувати стіну в темніший чи світліший колір. В такому випадку необхідно пам’ятати, що світлу фарбу можна легко перекрити темнішим відтінком. А от висвітлити темну фарбу буде набагато складніше. Крім того неприпустимо перефарбовувати стіни кардинально різними кольорами. Досягти позитивного результату таким чином практично неможливо. Фарба при нанесенні на стіну має властивість «просвічуватись». Тобто кожен нижній шар може ледь-ледь проглядатись під новим нанесеним шаром фарби.
Свіжа фарба на стіні виглядає набагато темнішою. Після повного висихання вона набуде свого природного кольору. В пустій кімнаті колір стін може видаватись занадто насиченим. Не спішіть робити висновки і перефарбовувати кімнату. Після розташування меблів, гардин, килимів – кімната буде сприйматись зовсім по іншому. Кольори стін завершеного інтер’єру мають властивість «змішуватись». Поверхня стіни  буде не тільки відбивати колір протилежних та прилеглих стін, але і кольори інших предметів, що знаходяться в інтер’єрі.
Необхідно також пам’ятати що на сприйняття кольору пофарбованої стіни впливає освітлення. В похмурий ранок – це буде одна кімната, в яскравий день зовсім інша. Вночі при штучному освітленні проявляться нові особливості кольору фарби. Джерело світла теж відіб’ється на загальній кольоровій картині. Лампи розжарювання своїм жовтим світлом зроблять гарячими теплі кольори. Холодні люмінесцентні лампи денного світла нейтралізують його. Ось чому спальні доцільно фарбувати в нейтральні кольори. Світлове середовище зробить свою справу і створить вам десятки світлових настроїв.

Декоративні фарби та штукатурки.
Декоративні фарби це такий матеріал, який здатний надати поверхні не тільки колір, але і фактуру, рельєф, характерний образ.
Декоративні фарби можуть імітувати натуральну поверхню чи будь який абстрактний малюнок який може бути обмежений тільки вашою фантазією.
Декоративні штукатурки можуть імітувати різні природні фактури: камінь, дерево, шкіру, різні види каменю, зістарений тиньк, кладку з грубих кам’яних брил, геометричні та рослинні об’ємні орнаменти.
Декоративні штукатурки виконуються в декілька підходів. Різний матеріал з різними властивостями лягає один на один та створює характерну глибину кольору, властиву природнім мінералам, наприклад, таким як мармур.
Можна порекомендувати застосовувати певні універсальні підходи при роботі з Декоративними штукатурками:

  1. Будь-який декоративний матеріал, буде виглядати ефектно, якщо він буде протиставлений іншим більш простим поверхням без фактур та яскравих кольорів.
  2. Зверніть увагу на характер малюнку, який ви передбачаєте для використання у вашому помешканні. Він повинен бути масштабним (пропорційним) до розмірів поверхні стіни. Іншими словами дрібний малюнок на великій площі виглядатиме некрасиво (недоречно). Для великих площ підходить більш масштабний малюнок.
  3. Використовуйте в одному приміщенні не більше одного-двох типів штукатурок. Різний фактурний матеріал буде виглядати виразніше, якщо його застосувати на різних поверхнях, і буде відокремлений гладкими відносно нейтральними поверхнями.
  4. Використовуйте Декоративні штукатурки для виділення функціональних зон: місце біля обіднього столу, за диваном біля каміну, тощо.

 

В наступній статті дізнаємось про матеріал якому можна віддати Гранпрі в номінації «Створення комфорту в інтер’єрі»