Оздоблення стін. Шпалери

Перше місце по створенню затишку в приміщенні належить чемпіону комфорту – шпалерам. Люди, в яких свіжа пам’ять про асортимент шпалер у промтоварних магазинах радянської доби, можуть піддати сумніву моє твердження. Адже совкові асоціації міцно закріпились в пам’яті. Натомість сучасні взірці провідних європейських та американських виробників говорять про інше.
Видатні дизайнери вже протягом багатьох десятиліть працюють над створенням образів сучасних та класичних фактур, кольорів та візерунків шпалер. Їх багатий досвід та традиції промислового виробництва надають нам величезні можливості у виборі матеріалу.
За матеріалом виготовлення шпалери поділяються на вінілові, паперові,шпалери на флізеліновій основі та текстильні.
Розглянемо їхні основні властивості за наступними критеріями: ціна, естетичні якості , практичність та екологічність,.
Вінілові шпалери – недорогий та практичний матеріал, який завдяки своїм якостям може бути застосований в місцях де вимоги до стійкості стінового покриття дуже високі. Це такі приміщення як передпокій, коридор, хол, сходова клітка, гардероб. Тут імовірність забруднення стін більша, ніж в інших приміщеннях і тут вінілові шпалери стануть нам у пригоді. Вініл – це штучний матеріал, який передбачає вологе прибирання та є стійким до стирання та незначних механічних ушкоджень.
Сьогодні завдяки новим технологіям вінілові шпалери можуть вдало імітувати фактури різноманітних природніх матеріалів, як то дерево, камінь, шкіру і навіть хутро.
До більш дорогого цінового сегменту належать паперові та шпалери на флізеліновій основі. Шпалери на флізеліновій основі мають більш благородний вигляд, ніж вінілові, і вважаються більш екологічними.
У візерунках деяких колекцій застосовують матеріал, який ,здається, не може бути використаний у виготовленні шпалер. Наприклад, блискучі кришталики, що утворюють хитромудру лінію малюнку на поверхні шпалер. Є абсолютно безпечними, приємними на дотик і можуть перегукуватися з кришталиками люстри у вашій кімнаті. Наче зорі, що спустилися з неба та осіли блискучим пилом на стінах, вони виблискують в променях ранішнього сонця.
По співвідношенню  – ціна-якість – шпалери на флізеліновій основі є оптимальним варіантом .
Колекції паперових шпалер дають широкі можливості при оздобленні дитячих кімнат. Тематичні пано на цілу стіну – швидкий спосіб перетворити кімнату на фантастичний простір чи вуличну стіну розписану графіті.

Певно єдиним недоліком паперових шпалер є іх тендітність. Тобто вразливість перед механічними ушкодженнями.
Королівське перше місце належить матеріалу що увібрав в себе багаторічний історичний досвід та традиції Британської імперій. Він виготовлявся та вдосконалювався ще до початку промислової революції і отримав поширення з розвитком мануфактур та розквітом раннього капіталізму в Європі. Це текстиль.
Текстильні шпалери з натурального волокна виробляються на фабриках що вже понад століття відпрацьовують свою технологію. Для Вашого інтер’єру в англійському стилі неодмінно пасуватимуть текстильні шпалери з класичним візерунком. Це шик, це матеріал який дасть вам найвищу насолоду від естетичного задоволення. Якщо Ви досягли певного рівня життя і в питаннях якості Ви не йдете на компроміс – текстиль по праву Ваш вибір.

Поділитися:

Залишити коментар: