Ринок оздоблювальні матеріалів постійно розвивається,  дивуючи нас сучасними рішеннями. Нові фактури, кольори, візерунки, форми значно розширюють можливість їх використання.
Певний оздоблювальний матеріал розроблений у відповідності до умов його експлуатації. Матеріал покриття підлог має одні властивості, оздоблення стін та стель – інші. Тому за сферою застосування матеріали можна поділити на три групи: покриття підлог, оздоблення стін, оздоблення стель.
Зрозуміло, що можна експериментувати і пробувати застосовувати матеріал не за своїм прямим призначенням. Наприклад, підлогове покриття, будь то паркетна дошка чи керамічна плитка, може бути застосоване не тільки як покриття підлог але і як декоративний елемент в оздобленні стін і навіть стель (у випадку з деревом).
В цій статті розглянемо, що в нас під ногами.
Існують наступні основні типи покриття підлог в помешканнях:
–       Штучний паркет 
–       Паркетна дошка
–       Дошка звичайна (шпунтована)
–       Ламіноване покриття (ламінат)
–       Килимове покриття
–       Керамічна плитка та керамограніт
–       Природний камінь
Всім відомий штучний паркет та паркетна дошка вирізняється екологічністю та, за умов правильного застосуванні, – довговічністю.
Підлоги з паркетної дошки завжди виглядають солідно. Паркетна дошка може виготовлятись як з традиційних так і з екзотичних порід деревини. Крупний розмір панелей зазначає статус помешкання. Якісне дерево як правило має однорідну структуру без сучків та тріщин. Поверхня гладка і рівна. Такий матеріал, як правило, підходить для дорогих іміджевих інтер’єрів. Дошка з сильно вираженою структурою дешевить враження від матеріалу і більше підходить до інтер’єрів  в етнічних стилях зокрема до інтер’єрів в стилі кантрі. Інколи, щоб підсилити відчуття від еклектики класичних форм, можна використовувати грубу дошку як контраст вишуканого глянцу та брутальної грубої дерев’яної поверхні.
Дерево, як матеріал викликає комфортне температурне та естетичне відчуття при дотику руки чи оголеної стопи. Дерев’яні підлоги мають високу здатність передавати звуки. Цокання каблуків від взуття з твердою підошвою буде гучним і чутним не тільки у вашому помешканні але і в сусідніх квартирах.
До недоліків дерев’яних покриттів також можна віднести їх м’якість. Жіночі каблуки можуть залишити небажаний візерунок на поверхні паркету. Також дерево чутливе до температурно-вологісного режиму. Після всихання можуть утворюватись видимі щілини між дошками та виникати неприємний скрип під час ходи.
До особливостей деяких екзотичних порід дерева можна віднести його властивість змінювати свій тон та насиченість кольору під впливом сонячного проміння. З часом такі підлоги стають темнішими. Тому певний період часу після вкладання такого матеріалу не рекомендується загромаджувати приміщення меблями та застеляти килимами. На їх місці, з часом, паркет буде виглядати світлішим.
Паркет та паркетна дошка потребують захисного покриття та догляду.
На сьогоднішній день існує ряд засобів для захисту підлог від вологи та для збереження привабливого вигляду. Це лаки та масло (олія). Сьогодні все частіше використовують лаки на водній основі оскільки вважають їх більш екологічними. Лак надає матовану або глянцеву поверхню дереву, масло надає паркету матової поверхні та проявляє текстуру волокон.
Сучасні технології дозволяють штучно старити паркет, добиваючись ефекту антикварності підлог з дерева.
Ламіновані покриття (в народі – ламінат) – це панелі з дерево-волокнистого матеріалу покриті з лицьової сторони декоративним шаром з зображенням що імітує дерев’яну поверхню. Дуже практичний, міцний і позбавлений недоліків натурального дерева матеріал. Швидко монтується, не потребує особливого догляду і має доступну ціну. Якщо ваш вибір впав на такий матеріал то вам необхідно зважати на наступне. Під час огляду панелей візьміть декілька з них і зєднайте їх так як вони будуть зібрані у вашому помешканні. Зверніть увагу як малюнок дерева переходить з однієї панелі на другу. Текстура на кожній іншій панелі повинна трошки відрізнятись від попередньої. Малюнок дерева на стиках панелей у повздовжньому напрямі повинен бути непомітним. Уникайте ефекту матриці, коли кожна наступна панель це точна копія попередньої. Шукайте такі серії де імітація найбільш природна.

Килимове  покриття застосовують в приміщеннях  де необхідно створити відчуття комфорту та є вимоги до звукоізоляції приміщень.
Килимове покриття або як його ще називають – ковролін, може виготовлятись рулонами або плитками. Якісне килимове покриття має міцну пластикову(ПВХ) основу яка після вкладання спаюється в один спільний килим. В плиточному варіанті є можливість заміни певного клаптика без потреби перекладати весь об’єм приміщення.
Переваги: безшумний, приємний на дотик та для споглядання. Теплий на дотик.
Мінуси: штучний матеріал, потреба в щоденному ретельному догляді.

Штучний камінь у вигляді керамічної плитки та керамограніту сьогодні дуже поширений. Гама кольорів і фактур багата і ціна доступна. Це зручний, практичний та невибагливий матеріал, стійкий до стирання та впливу органічних речовин.
Штучну підлогу у вигляді плитки виготовляють з двох основних видів сировини: ГЛИНА (керамічна плитка) та подрібнений камінь («КЕРАМОГРАНІТ»).
Керамічна плитка може бути різноманітного розміру з нанесеним малюнком вкритим глазур’ю. Технологія виробництва дозволяє досягти неймовірного вибору кольорів, текстур та малюнку.
Керамограніт виготовляється методом пресування подрібненого каменю з додаванням полімеру. Він має однорідну структуру по всій товщині виробу. Тому механічні пошкодження не впливають на характер малюнку. Він залишається такий же як на поверхні. Керамограніт може мати матовану, фактурну або глянцеву  поверхню. Глянцевої поверхні досягають шляхом полірування виробу.
На відміну від керамічної плитки, технологія виробництва керамограніту має менші декоративні можливості.
Керамограніт дуже міцний і недорогий матеріал. Його морозостійкі серії можна застосовувати для облицювання зовнішніх сходів, терас та балконів.

Природний або Натуральний камінь для підлог виконують в плитках з мармуру, граніту, пісковику та інших порід каменю. З природного каменю, як, з рештою, зі штучного можна викладати різноманітні художні панно.
Натуральний камінь має надзвичайно багату палітру неймовірних візерунків та кольорів. Він виглядає дуже багато і вишукано, особливо коли поверхня полірована.  До недоліків природного каменю можна віднести його крихкість через неоднорідну структуру. Полірована поверхня природного каменю з часом, в місцях постійних фізичних навантажень (тертя) може втрачати блиск.
Деякі види каменю  легко всмоктують в себе воду та різні рідини. Сліди на світлому мармурі від кави чи вина буде тяжко вивести. Проте, існують ряд хімічних засобів по догляду за мармуром та іншими породами каменю. Відомо, що камінь – холодний на дотик. Тому, якщо його застосовують в місцях постійного перебування людей – рекомендується влаштовувати підлогове опалення. В такому випадку камінь стане ефективним джерелом тепла.