Таунхаус. “Універсальний” будинок.

Проект універсального будинку

Завжди був переконаний, що спроектувати універсальний будинок, який би одночасно відповідав різним вимогам різних людей неможливо. І кожного разу проектував будинок вузько заточений під конкретну сім’ю – з урахуванням індивідуальних побажань, стилю життя родини, складу та віку сім’ї тощо. Та останній напівкомерційний проект змусив мене вийти за межі своїх переконань. В результаті досить тривалої роботи над проектом, я отримав досвід поєднання того, що я вважав непоєднуваним.

Універсальний будинок. Функціональна схема генплану

Схема генплану

Завдання було наступне: на ділянці неправильної форми площею 1180м2/0,118га/11,8соток посадити максимальне число індивідуальних житлових будинків площею близько 150м2. Після розгляду 3-4х варантів стало зрозуміло, що єдине правильне рішення – два зблокованих будинки (всього чотири секції). Кожна із секцій мала відповідати наступним основним вимогам:

  1. Можливість проживання однієї родини.
  2. Можливість здачі в оренду двом окремим сім’ям.
  3. Можливість переобладнання одного житлового приміщення на 1-му пов. в паливну або гараж.
  4. Використання мінімалістичного дизайну для економії матеріалів і затрат на ремонт помешкань.
  5. Універсальність інженерних рішень.
Універсальний будинок. Функціональне планування поверхів

Функціональне зонування поверхів

Щодо 1-го пункту питань немає – все ясно. Вже зуби з’їли. Щодо 2-го… тут вже треба розбиратись… Використання однієї невеличкої секції двома сім’ями вимагає іншого підходу. Потрібно парковка мінімум на дві машини, два окремих входи, два літніх приміщення – типу балкон/тераса, дві зони відпочинку (адже це котедж), і, можливо, дві зони барбекю як бонус. Найскладніше поєднати і перше, і друге в одному проекті. Тобто, щоб на момент здачі будинку в експлуатацію була можливість його використання по 1-му або 2-му варіанту. На мою думку і на думку замовника цієї задачі вдалось досягти, щонайменше на рівні проекту. Декілька простих рішень допомогли нам в цьому.

  • Відмова від коридорів на користь створення студій.
  • Відмова від гаражів на користь парковок.
  • Влаштування сходової клітки біля зовнішньої стіни з можливістю окремого входу по ній на 2-й рівень як з вулиці, так і з помешкання 1-го поверху.
  • Влаштування додаткових/резервих вентиляційних та димових каналів для облаштування окремих кухонь на 1-му і 2-му поверсі, а також можливість облаштувати приміщення на 1-му пов. в паливну, при використанні цілої секції як окремого котеджу.

Резюме: Проект передбачає використання однієї секції будинку площею 179м2 для проживання однієї родини, або двох родин у автономних і відокремлених помешканнях площею 58м2 та 121м2 з індивідуальними парковками, літніми приміщеннями, зонами відпочинку та бонусними барбекю зонами.

Поділитися:

Залишити коментар: