Заміський будинок. Фундамент. Будівництво.

Заміський будинок. Будівництво. Частина ІI. (Заливка бетону)

Вітаю! Сьогодні 11-й день робіт. Будівництво триває. Заміський будинок виріс ще на 1 метр опалубки. Проведені всі необхідні підготовчі роботи. Сьогодні, протягом дня, повинні залити весь об’єм бетону: частково в землю (внутрішня стіна і виступ під еркер), решта в опалубку по наявному фундаменту в землі. Згідно проектних розрахунків 20-21м³. Перша заливка була запланована ще на четвер…

Фундамент в опалубці. Фінальний вигляд з гори.

Фундамент в опалубці. Фінальний вигляд з гори.

Фундамент в опалубці. Фінальний вигляд з гори.

План був такий:  Оскільки висота опалубки в найвищій точці складала приблизно 1,6-1,7м планували зранку залити першу машину – 7м³, за декілька годин бетон мав схопитися і утворити міцну основу для наступних 7м³ бетону, розпірні зусилля на опалубку мали би зменшитись. Об’єм останньої, третьої, машини мали визначити і замовити по факту. В середу на заводі мене попередили, що зранку машини не буде і ввечері теж, можуть тільки на обід. Вирішили замовити одну машину. Решта замовити в іншому місці. В четвер, зранку, подзвонили з заводу і сказали, що вже в обід не можуть, а можуть на ранок, тобто на вже і всі три машини одразу. Ми були не готові – тож відмовились, прийшлось напрягти знайомих і слава богу на п’ятницю мені пообіцяли три машини по такому графіку як нам підходило і за ту саму ціну. Домовились на 12:00. В останній день, перед заливкою, таки дотиснув майстрів, щоб засвердлили і забили арматуру в існуючий фундамент, додали сітку в місцях опирання коминів та загнули прути арматури на кутах щоб зв’язати між собою 6-ти метрові стержні між собою. Ще раз була почищена поверхня фундаменту від пилу і дерев’яної стружки за допомогою струменю води. Коли все було готово, поверхню старого фундаменту ще раз щільно зволожили для кращого щеплення з новим бетоном. Невеличкий Заміський будинок чекає на бетон для свого фундаменту. Майстри курять в тільку авто.

Арматурний каркас у ферхній частині майбутнього фундаменту

Опалубка з деревяних дошок затягнута шпильками 10мм, та вязальним дротом у верхній частині.

Нарешті, до обіду, з запізненням на 1 годину, на горбочку, з з-за горизонту, з’явився перший “міксер”, що повільно сунув до нас по горбистій дорозі. Вільно розвернувшись на ділянці машина під’їхала до внутрішньої стіни,  звідки планували лити 1-шу порцію бетону. Майстер попереджав, що бетон має бути рідкий. Якщо приходить густий, він розбавляє його водою.  Після консультацій з конструктором та знайомими будівельниками, а також, розпитавши на заводі – замовили бетон М250 Р3.  Перша порція бетону вивалилась досить густою купкою. Майстер виліз на міксер і долив в бочку трохи води. Бетон добре перемішали і почали заливати знову. На цей раз він був більш пластичний і почав заповнювати відведену дня нього форму. Розумію, що додавання води не є правильним, але на момент заливки іншого варанту не було. В теорії, якщо в наслідок доливання води марка послабилась до М200 , у випадку будівництва невеликого будинку, таке послаблення не критичне. Адже, навіть марка М200 є задовільною, з хорошим запасом міцності. Задзвонив на завод і попросив зробити рідший бетон.

Заливка бетону в опалубку внутрішньої стіни.

“Бетончик”. Заливка бетону в опалубку внутрішньої стіни.

Приблизно за 2-2,5год приїхав 2-й “міксер”. Його підігнали в найнижчу частину фундаменту для заливки найвищої стіни фундаменту. Тут планували залити більшу частину “бочки”, решту (меншу) частину залити в верхню частину фундаменту. Там був влаштований саморобний ревізійний колодязь для води, його конструкція не передбачала рух транспорту по ньому, тож була небезпека що вантажівка його зруйнує (на щастя – минулось).  Бетон в 2-му “міксері” знову виявився надто густий, його знову розрідили водою. Перших два міксери були об’ємом 7,2 та 7,0м³. Після того як 2-га вантажівка почала відїжджати, майсти інтенсивно працювали лопатами і кельмою. Я, не гаючи часу, взявся визначати скільки ще бетону треба замовити. Два рази перевіривши вийшло до 4м³. Вирішили взяти з запасом 4,5м³.

2-й “міксер” прибув

Щасливий тесть

Заливка нижньої частини фундаменту

Заливка нижньої частини фундаменту

Заливка верхньої частини фундаменту

Заливка верхньої частини фундамент

Коли я закінчив з підрахунками бетону, взявся накривати бетон плівкою там, де вже був виведений остаточний рівень. В деяких місцях бетон вже встиг потріскати. Останній, 3-й  “міксер” прибув десь 18:30-19:00. Його знову загнали в нижній кут, щоб долити найдальшу стінку, потім долили верх одної з внутрішніх стін і останню порцію дали в основну поперечну стіну, що розділяла весь фундамент на дві нерівні половини. Щойно залитий бетон теж був накритий плівкою. Залишками бетону підлили в’їзд до ділянки.  Завтра і післязавтра плануємо зволожити бетон за необхідності. З 13:00 до 20:00 було залито 18,4м³ бетону

Підсумок. За 11 р.д. було виконано наступні роботи:

  1. копання траншеї – 2,9м³
  2. чистка наявного фундаменту і влаштування в ньому анкерів з арматури
  3. влаштування опалубки з щитів з дерев’яних дощок – 83м2
  4. влаштування верхньої арматури у вигляді структурного каркасу, а також нижноьї (додаткової) арматури – 0,365т (∅10-408м.п.; ∅8-228м.п.)
  5. заливка бетону – 18,4м³

Бетон залитий в опалубку і накритий пливкою. Фінальне фото

Бетон залитий в опалубку і накритий пливкою. “Квітка”

Поділитися:

Залишити коментар: