Самодостатнє місто. Ілюстрація міського середовища майбутнього. Частина ІІІ

Продовжую розповідати про найбільш цікаві, з моєї точки зору, концепції розвитку міст майбутнього “Самодостатнє місто: Ілюстрація міського середовища майбутнього“.(THE SELF-SUFFICIENT CITY: Envisioning the habitat of the future) з однойменного каталогу конкурсних проектів 2010р. (Частина III)

«Масштабне урбаністичне перетворення стадіону «Халіско». Гвадалахара. Мексика.

Гвадалахара – друге місце в Мексиці по чисельності населення.
Стадіон «Халіско» третій по величині стадіон в Мексиці, вміщує 63 200чол. 

Близько 50років цей стадіон слугував базою для відомого мексиканського клубу «Гвадалахара» та ареною для ряду матчів чемпіонату світу 1970 та 1986років та кубку федерацій 1999р. Сьогодні стадіон в занепаді і в майбутньому автори проекту передбачають що конструкції споруди стануть величезною дірою на тлі міського ландшафту, що стрімко розвивається.

Ідея проекту – реконструювати стадіон створивши на базі його конструктивної схеми мікро-місто зі сталою екосистемою.  Кругообіг води, накопичення та використання  енергії сонця, перетворення твердих відходів та регулювання температурного режиму в межах мікро-міста – основні засади його функціонування.

Еко філософія проекту полягає в тому, що територія поселення обмежена конструктивними елементами. Тобто мікро-місто не може розвиватись поза межами споруди і мешканці такого поселення повинні дуже ретельно, свідомо і ефективно підходити до визначення своїх потреб. Організація суспільної активності в мікро-місті  повинна формуватись таким чином, щоб використовуючи обмежену територію  мешканці могли досягти максимально ефективного господарювання.

Актуальність теми полягає в тому, що сьогодні багато країн світу на хвилі футбольної лихоманки будують величезні спортивні арени, які мають можливість тільки епізодичного використання. Невідворотний процес еволюції змінює потреби людства, тому альтернативні рішення щодо реконструкції величезних просторових спортвних комплексів чи споруд іншого призначення є надзвичайно цікавими і  перспективними.

Нещодавно у Львові звели новий спортивний комплекс «Львів-Арена». Хто сьогодні задається питанням, як буде використовуватись споруда через 10, 20, 50 років? В якому середовищі опиниться споруда в майбутньому . Чи буде вона гармонійно вписуватись в ландшафт міста що розвивається чи буде «величезною дірою на тлі міського ландшафту». 

У статті використана інформація з каталогу виставки: THE SELF-SUFFICIENT CITY: Envisioning the habitat of the future. 2010.

Поділитися:

Залишити коментар: