Таунхаус “Останній самурай” у Львові

Згідно ДБН “Планування та забудова територій” мінімальна площа ділянки на якій можна проектувати блокований будинок повинна бути не менша ніж – 150 м2/0,15га (по народному 1,5 сотки). В даному проекті прийшлось стикнутись з ділянкою розміром 200м2/0,2га на кожну секцію будинку. Тобто на 4-х сотках треба було посадити блокований будинок на дві секції. Мушу визнати, що навіть 4 сотки це вже досить складна ділянка, враховуючи ще і те, що суміжні будинки теж задають свої обмеження. Зрештою є норма щодо 36% забудови земельної ділянки.

Головний фасад проектованої будівлі. Концепція

Тим не менше, на невеличкій земельній ділянці, яка чи не остання придатна для будівництва на цій території, затиснена з трьох сторін будівлями різної поверховості, АБ “ХІІ”вдалось спроектувати триповерховий (включно з мансардою) таунхаус (блокований будинок) з двох секцій. Ця будівля, здається, як останній лицар імперії, пручається наступу цивілізації.

До вашої уваги фотозвіт з будівельництва таунхауса/блокованого будинку з короткими коментарями до проекту:

Запроектований будинок має дві секції 142м2 та 154м2. Загальна площа будинку 296м2, що є максимально можливою площею згідно обмежень які має дана ділянка.

Планування двох секцій максимально типове з невеликими відмінностями, для оптимізації будівництва. Незважаючи на це, оздоблення фасадів вирішено таким чином, щоб секції мали максимально можливі індивідуальні риси.

В наслідок дуже обмежено площі забудови: 72м2 та 79м2 – планування максимально відкрите, з однією конструктивною колоною на 1-му та 3-му поверхах та двома на 2-му.

Панорама внутрішнього простору 1-го поверху однієї з секцій.

Як на мене, цей будинок, є логічним між садибною та багатоповерховою забудовою цього простору. Наш проект протяжною стороною фасаду завершує невеличку площу, яка використовується як парковка.

 

Поділитися:

Залишити коментар: