Будинок фортеця.

У 2009 році я з колегами приймав участь в конкурсі під загальною назвою «THE SELF-SUFFICIENT CITY: Envisioning the habitat of the future» “Самодостатнє місто: Візуалізація міста майбутнього” http://xii.com.ua/self-sufficient-sity-konkursny-j-proekt/
Працюючи над проектом, я визначав часові рамки в межах яких, теоретично, міг би бути реалізований цей проект. Зараз, я вже не пам’ятаю, які рамки я задав тоді. Але  через 11 років,  в ретроспективі, я б робив інші прогнози. Технології закладені в нашому проекті були наявні вже тоді. Але реалізувати саму ідею проекту не буде можливо навіть найближчі 100 років.
По-перше: ідея дуже коштовна. Вона рівноцінна будівництву міста з нуля.
По-друге: потрібен тотальний демонтаж наявної інфраструктури міста.
По-третє: потрібне свідоме, осмислене, освічене суспільство, яке могло би сприйняти революційну ідею і відмовитись від звиклого способу життя.
З цієї точки зору, реалізація подібних проектів можлива, мабуть, після тотальної світової кризи – рівнозначної світовій війні, за якої буде зруйнована, або повністю колапсує внаслідок перевантаження інфраструктура найбільших міст світу. Наші романтичні візуалізації в проекті – це перспектива  100-200 років.
Тоді як буде виглядати місто в перспективі +/-50 років?
Сьогодні вже досить впевнено шириться думка (і вже є певні прецеденти, які можна вважати фактами) про кризу західного світу, західної цивілізації, порушення балансу сил в Європі і світі загалом. Ми входимо в період шаленої турбулентності. Найближчі 25-40 років, оглядачі та аналітики прогнозують війну всіх проти всіх. Новий поділ світу за сфери впливу.
Цілком імовірно, що приватний будинок знову змушений буде стати фортецею!

Давайте пофантазуємо, які основні характеристики/параметри приватного будинку можна було б виділити в період “всі проти всіх” в Україні?
До справи:
1. Елементи українського коду на фасаді  для самоідентифікації і як оберіг.
2. Зменшення площі засклення як захист від зайвої сонячної радіації та з міркувань безпеки.
3. Форма будинку і матеріали, що сприятимуть зміні траєкторії набою і зменшенню ураження при потраплянні його в площину фасаду.
4. Мобільність будинку та/чи його частин.
5. Забезпечення шляхів термінової евакуації, які приховані від сторонніх очей.
6. Маскування житлових приміщень архітектурними засобами.
7. Активні та пасивні системи безпеки та спостереження за периметром території навколо будинку
8. Забезпечення автономності інженерних мереж.
9. Можливість довготривалого зберігання запасу продуктів харчування.

Поділитися:

Коментарі:

Екатерина
2020-09-11

Общеизвестный актёр В. Высоцкий напевал: "Так оставьте не нужные споры, я себе уже всё доказал, лучше гор могут быть только горы, на которых ещё на бывал". Для особенно меня ожидание прочтения Ваших последних текстов такое же волнительное мероприятие, как для Высоцкого упование прогулки в горы.

admin
2020-09-12

Дякую! А що саме в них такого хвилюючого?

Залишити коментар: