Заміський будинок. Будівництво. Частина ІІ.
Вітаю! Вже минає 4-й день як ми розпочали Будівництво. Заміський будинок чітко проявив свій контур у вигляді щитів дерев’яної опалубки. Прогрес на сьогодні наступний. Виставлений нижній рівень опалубки по зовнішнім і одній внутрішній стіні. Фундамент, що знаходиться в землі, а саме його верхній шар – очищений від бруду за допомогою лопат, віника і металевої щітки. Решта бруду змиті струменем води. Поверхня виглядає чистенькою. Навіть не думав, що можна відмити його майже до первинного стану. Поверхня рапата, має виступи з дрібних камінців, що дасть хороше зчеплення з новим бетоном. Також прийняли арматуру і почали скріпляти шпильками щити з дерев’яних дошок.
Опалубка під фундамент. Вигляд з гори.
Почав перевіряти довжини сторін і діагоналі. Вчора ми це вже робили, сьогодні вирішив уточнити на всяк випадок. Одна сторона виявилась довшою за іншу на 11см. Діагональ не зійшлась на 5-7см. Майстер Степан почіхав ріпу “як то таке може бути…” На вирівнювання щитів пішла приблизно година. Коли я, за допомогою лазерного вимірювача, став знову перевіряти геометрію опалубки фундаменту – трапився невеликий конфлікт, після якого Степан за допомогою будівельного жаргону побажав втопити мій HILTI в канаві. Думаю приїхати коли їх не буде і перевірити все в тишині під спів цвіркунів!
Опалубка під фундамент
Приблизно на першу приїхала замовлена арматура. ГАЗон, заїжджаючи задом на ділянку, зрівняв з землею металевий кутник залитий в бетоні, що позначав ріг ділянки. Добре, що колесо не пробив. Один 6-метровий прут не додали. Треба все перевіряти!
Існуючий фундамент в опалубці після чистки
Існуючий фундамент в опалубці після чистки
Існуючий фундамент в опалубці після чистки
Приблизно дві години пішло на пояснення щодо проекту:
– що основа під комин має бути така як в кресленнях, що комин з вентканалами, який опирається на фундамент в цьому місці має бути саме такий, а не інакший, що розвернути вентканали в одну лінію неможливо при нашому плануванні
– що верх фундаменту треба армувати структурою з чотирьох стержнів такого-то діаметру і обв’язувати з таким-то кроком, згідно рекомендацій конструктора.
Короче, ми всіляко наривались… Мій лазерний вимірювач червоного кольору діяв на Майстра як червона шмата на бика. Зрештою, Степан не витримав і сказав: “НЕ РОБІТЬ КОМЕДІЇ… ЇДЬТЕ УЖЕ З ВАШОУ РУЛЄТКОУ… ДАЙТЕ РОБИТИ!”
З усіх рекомендацій майстра, прийняли за раціональну, і погодились з думкою про додаткове армування нижньої частини нового фундаменту. Також погодились спростити частину фундаменту під еркером.
Будівництво невеликого Заміського будинку – триває. Фундамент “СЯ РОБЕ…”