Заміський будинок. Фундамент. Будівництво.

Заміський будинок. Будівництво. Частина ІІ.

Вітаю! Вже минає 4-й день як ми розпочали Будівництво. Заміський будинок чітко проявив свій контур у вигляді щитів дерев’яної опалубки. Прогрес на сьогодні наступний. Виставлений нижній рівень опалубки по зовнішнім і одній внутрішній стіні. Фундамент, що знаходиться в землі, а саме його верхній шар – очищений від бруду за допомогою лопат, віника і металевої щітки. Решта бруду змиті струменем води. Поверхня виглядає чистенькою. Навіть не думав, що можна відмити його майже до первинного стану. Поверхня рапата, має виступи з дрібних камінців, що дасть хороше зчеплення з новим бетоном. Також прийняли арматуру і почали скріпляти шпильками щити з дерев’яних дошок.

Опалубка під фундамент. Вигляд з гори.

Почав перевіряти довжини сторін і діагоналі. Вчора ми це вже робили, сьогодні вирішив уточнити на всяк випадок. Одна сторона виявилась довшою за іншу на 11см. Діагональ не зійшлась на 5-7см. Майстер Степан почіхав ріпу “як то таке може бути…” На вирівнювання щитів пішла приблизно година. Коли я, за допомогою лазерного вимірювача, став знову перевіряти геометрію опалубки фундаменту – трапився невеликий конфлікт, після якого Степан за допомогою будівельного жаргону побажав втопити мій HILTI в канаві. Думаю приїхати коли їх не буде і перевірити все в тишині під спів цвіркунів!

Опалубка під фундамент

Приблизно на першу приїхала замовлена арматура. ГАЗон, заїжджаючи задом на ділянку, зрівняв з землею металевий кутник залитий в бетоні, що позначав ріг ділянки. Добре, що колесо не пробив. Один 6-метровий прут не додали. Треба все перевіряти!

Існуючий фундамент в опалубці після чистки

Існуючий фундамент в опалубці після чистки

Існуючий фундамент в опалубці після чистки

Приблизно дві години пішло на пояснення щодо проекту:

– що основа під комин має бути така як в кресленнях, що комин з вентканалами, який опирається на фундамент в цьому місці має бути саме такий, а не інакший, що розвернути вентканали в одну лінію неможливо при нашому плануванні

– що верх фундаменту треба армувати структурою з чотирьох стержнів такого-то діаметру і обв’язувати з таким-то кроком, згідно рекомендацій конструктора.

Короче, ми всіляко наривались… Мій лазерний вимірювач червоного кольору діяв на Майстра як червона шмата на бика. Зрештою,  Степан не витримав і сказав: “НЕ РОБІТЬ КОМЕДІЇ… ЇДЬТЕ УЖЕ З ВАШОУ РУЛЄТКОУ… ДАЙТЕ РОБИТИ!”

З усіх рекомендацій майстра, прийняли за раціональну, і погодились з думкою про  додаткове армування нижньої частини нового фундаменту. Також погодились спростити частину фундаменту під еркером.

Будівництво невеликого Заміського будинку – триває. Фундамент “СЯ РОБЕ…”

Поділитися:

Залишити коментар: