Заміський будинок. Фундамент. Будівництво.

Заміський будинок. Фундамент. Будівництво.

Заміський будинок. Фундамент. Будівництво. Частина ІІ. (Початок)

Вітаю! Ось ми “стартанули” з невеличким проектом – заміський будинок для літнього відпочинку. В попередній статті я розповідав про вибір ділянки (читайте на сайті www.ihorkawa.blogspot.com  Як вибрати ділянку? ). Цього разу – коротко про підготовчі роботи. Будівництво – з чого воно починається, а саме – декілька слів про фундамент.

Перед початком будівництва заміського будинку треба чітко розуміти що ми будуємо – тобто мати детальний проект. Як мінімум Архітектурно-Будівельний розділ (АБ). Ще дуже важливо, щоб не ввійти в довгобуд – розробити кошторис будівництва, в якому передбачити необхідні витрати на матеріали та роботу. Грунтовно проведена проектна робота зекономить Вам час, нерви і, що найголовніше, гроші. Досвід моїх замовників доводить, що за умови розробки детального проекту, забудовник може заощадити від 5 до 15% вартості будівництва.

Тримірна модель фундаменту

Крім робочого проекту для  будівництва заміського будинку забудовник зобов’язаний мати відповідним чином оформлені документи, які є законною підставою для будівництва. Це Будівельний Паспорт і повідомлення про початок будівельних робіт! Зрозуміло, що проект для будівництва має відповідати Будівельному Паспорту, який виконаний і погоджений у відповідності до закону в місцевому департаменті містобудування. Наступний етап – знайти фахових будівельників, які зможуть якісно виконати будівельні роботи у відповідності до проекту і, можливо, дати цінні поради підкріплені власним досвідом. На сьогоднішній день, як на мене, це найбільша проблема. По-перше, мало людей володіють культурою виконання будівельних робіт; по-друге, багато хто скористався “безвізом” і гайнув за кордон на заробітки; по-третє, великий обсяг багатоповерхового будівництва та будівельний бум, який набирає обертів, залишає незначні шанси знайти вільного кваліфікованого будівельника, який би погодився збудувати невеличкий будинок за містом. А ми саме такий і збираємось побудувати. Також треба потурбуватись про інженерні мережі. Будову треба забезпечити електропостачанням та водою. В нашому випадку про електрику домовились з сусідом, з водогоном пощастило – він є! Отже, маючи Будівельний Паспорт, Повідомлення про Початок Будівельних Робіт, Робочий Проект, Кошторис на будівельні роботи, Будівельну бригаду і вирішене інженерне питання – можна приступати до роботи. Заміський будинок чекає нас:)

Опалубка над існуючим фундаментом_01

Перший етап будівництва заміського будинку – це копання траншеї під підземну частину монолітного фундаменту, або копання котловану (якщо є необхідність заливати підземну частину фундаменту в опалубку, або у випадку збірної конструкції фундаменту). Ми отримали в спадок фундамент залитий в землі, отже нас чекає тільки “надбудова” у вигляді надземної частини фундаменту. Оскільки залитий в землі бетон простояв вже кілька років – необхідно ретельно очистити поверхню (місце щеплення старого і нового бетону фундаменту), щоб отримати максимально можливу адгезію. Після видалення землі з поверхні бетону за допомогою віників, плануємо рештки землі видалити за допомогою струменю води під напором. Також плануємо додатково засверлити і забити обрізки арматури в існуючий бетон фундаменту для додаткового щеплення.

Опалубка над існуючим фундаментом_02

Всю роботу, яку виконують будівельники  потрібно перевіряти на кожному етапі і обговорювати з ними всі важливі моменти. Особисто мені довелось дискутувати про паралельність, рівність сторін і діагоналі, які мають  збігатись навіть якщо основа в землі не ідеальна. Якщо у Вас не вистачає часу або бажання займатись контролем – потрібно укласти угоду або просто домовитись з проектантом про авторський або технічний нагляд. Хоча і це не звільняє Вас від відповідальності бути в курсі ключових подій, що відбувається на Вашому будмайданчику. Адже будуємо для себе. І по великому рахунку результат буде залежати від того, наскільки забудовник ефективно організую роботу і наскільки кваліфікованих фахівців підрядив.

Опалубка над існуючим фундаментом_03

Опалубка над існуючим фундаментом_03

Поділитися:

Залишити коментар: