Зимовий сад або Кімната відпочинку.

В одній із садиб в с.Солонка, що коло Львова, жив собі чоловік. І вирішив він одного разу, що його сім’я, яка з божою поміччю росте і розвивається – заслуговує на оновлену садибу. Більш зручну, комфортну і красиву. 

Ескіз дашка над терасою.

Ескіз дашка над терасою.

А насправді, все почалось з нагальної потреби відремонувати терасу. Ну а раз ремонт розпочато, то не гріх і інші частини будинку оновити. Досвід прожитих в ньому років дозволив переосмислити власні потреби.
Було вирішено облаштувати житлове приміщення над гаражем та розширити перший поверх за рахунок добудови. Отримавши таким чином додаткове приміщення з південного боку будинку.

Фрагмент інтер'єру добудови. Ескіз.

Фрагмент інтер'єру добудови. Ескіз.

Це приміщення мало сполучати вихід з кухні на присадибну ділянку, а ще – слугувати проміжною ланкою між внутрішнім простором будинку та природнім середовищем.

Тут, в холодну пору року та за умови несприятливої погоди влітку, родина могла б збиратись за великим столом і проводити час у приємному спілкуванні, спостерігаючи прекрасний краєвид через великі вікна на схід, захід і південь. Додавши в інтер’єр рослин – кімната відпочинку могла б перетворитись на зимовий сад. Де навіть взимку можна було б опинитись серед зелені рослин.
З пропозицією створити інтер’єр господар звернувся до мене.
Робота почалась з пошуку натхнення в бездонних джерелах інтернету. Віднайшовши декілька взірців терас та літніх приміщень реалізованих за кордоном, і принципово погодивши стильовий напрямок з замовником ми приступили до роботи.

Inspiration

Inspiration

Після виконання візуальних обстежень і обмірів, почали з функціонального плану. Розташували зону відпочинку в одній частині приміщення, в другій передбачили місце під спортивний тренажер “Орбітрек”. В глухому закутку при виході з кухні знайшов своє місце розкладний обідній стіл.

Функціональний план

Функціональний план

На осі входу в прибудову зі сторони двору – розташували сервант для столового посуду. 
З правого боку серванту була передбачена столешня для врізної раковини. Але традиційний білий фаянс не дуже вписувався в інтер’єр, тому прийшлось попотіти щоб підшукати доречну модель. На жаль, в подальшому від мийки відмовились. З розрахунком вмонтувати її пізніше, якщо відчується нагальна потреба.

Варіанти раковин. які були розглянуті.

Варіанти раковин. які були розглянуті.

На основі функціоналного плану, маючи в голові приблизний стилістичний напрямок (інспірацію задавав кантрі-стиль) – я виконав два ескізи для ілюстрації ідеї інтер’єру.
Чорнова підшивка несучих конструкцій даху прибудови мала декілька ламаних площин, які стикались в місцях коньку і єндов. Було вирішено підкреслити їх основними дерев’яними балками. Які разом  з додатковими балками меншого січення створили б павутину стельового малюнку як видно на ескізі. На стінах теж зображені характерні балки, які дозволили б розбити стіну на декілька площинних елементів і застосувати до них різне оздоблення (пофарбування, структурування дерев’яною решіткою, оздоблення природним каменем). Вікно обрамлене декоративними віконницями. Вазони для рослин виглядають як великі скрині.

Після обговорення і затвердження ескізів замовником були виконані ряд креслень (дизайн проект), що мали оптимізувати ремонтні роботи.
Одна з проблем, а точніше задача з якою ми стикнулись під час роботи – це меблі для відпочинкової зони. Пропозиції від меблевих салонів не задовольняли своїм асортиментом. Тому вирішили замовити їх виконання в локальних виробників. Меблі які ми мали на меті відтворити уявляли собою подушки для сидіння на дерев’яному каркасі. Знайти у Львові виробника таких подушок виявилось не простим заданням. Як наші майстри впоралися з завданням дивіться далі…

Inspiration. (прототип меблів для відпочинкової зони)

Inspiration. (прототип меблів для відпочинкової зони)

А тепер імпровізована фотосесія реалізованого інтер’єру.

Частина стін обрамлених дерев’яними балками була пофарбована світло-бежевим кольором, частина темно-теракотовим (під деревяними решітками).

Центральна частина стіни за сервантом викладена світлим, різаним сланцем з теплим перламутровим відблиском мінералу. Кожна частина стіни опинилась, наче, обрамлена дерев’яною рамою.

Дерева в інтер’єрі виявилось достатньо, тому до нього була особлива увага. Для отримання ефекту старості на поверхні виробів були вибрані м’які волокна, що додало фактурності і антикварності дерев’яним речам. Вазон у вигляді скрині витриманий у відповідному стилі. Додати ще пару рослин і ось вам зимовий сад.

Затишний куточок

Меблі відпочинкової зони. Схожість з прототипом 85-90%

Сервант для столового посуду. Вигляд від входу з вулиці. Як і всі столярні елементи виконані під замовлення за індивідуально розробленим проектом.

Розшивка стелі дерев’яними балками. Основні балки підкреслюють злами даху.

Газова труба яку не можна закривати ніякими конструкціями схована за горизонтальною балкою і пофарбована в колір стіни. Через товщину балки її практично не зауважити.

Загальний вигляд

Поділитися:

Залишити коментар: